Brazil je izgubio 0-1 od Paragvaja u gostima, izgubivši tri uzastopna gostovanja

U osmom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Meksiku 2026., Brazil je izgubio 0-1 od Paragvaja u gostima, prekinuvši svoj prethodni skok. Nakon ove utakmice Brazil u osam kola ima 10 bodova i pao je na peto mjesto, dok Paragvaj ovom pobjedom ima 9 bodova i tako je došao na sedmo mjesto, samo bod iza Brazila.

Na početku utakmice Brazil je pokazao određene prednosti u posjedu lopte i napadu, ali je njegova sposobnost da iskoristi prilike u kritičnim trenucima bila nedovoljna, što je rezultiralo lošim ofenzivnim rezultatima. Postava Brazila dosljedna je pobjedi nad Ekvadorom od 2-0 u prošlom kolu. Alisson čuva vrata, Marquinhos i Gabriel formiraju centralni branič, Arana i Danilo čuvaju dva krila, Andre i Guimaraes partneri u veznom redu, ofenzivna jezgra Paqueta je u sredini, Rodrigo i Vinicius napadaju s obje strane, a mladi Endrick juri naprijed na prednjoj liniji.

image 2

U 20. minuti utakmice Paragvaj u crveno-bijelim prugastim dresovi za nogomet zaprijetio je napadom s krila. Diego Gomez nakon što je dobio loptu izvan šesnaesterca, mirno se otresao obrambenog igrača, a onda zakrivljenu loptu vanjskom stranom stopala izbacio u lijevi gornji kut gola i pomogao Paragvaju da povede 1:0. Ovaj je pogodak bio drugi pogodak Paragvaja u ovoj kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo.

Nakon početka drugog poluvremena, kako bi preokrenuo situaciju, trener brazilske momčadi napravio je izmjene. Luis Enrique i Joao Pedro, u Brazil dres, ušli su kao zamjene kako bi pojačali napad. U 47. minuti Luis Enrique je uputio ravno dodavanje, a Rodrigo je probio protivničku obranu i pucao preko grede. U 73. minuti Vinicius je probio nekoliko obrambenih igrača izvan šesnaesterca i opalio jednu kvalitetnu zakrivljenu loptu, ali je paragvajski vratar Fernandez hrabro obranio.

Iako je Brazil često prijetio u drugom poluvremenu, naporan rad i zalaganje igrača nije uspjelo promijeniti rezultat. Paragvajska obrana bila je čvrsta i disciplinirana. Paragvaj je do posljednjeg zvižduka na svom terenu pobijedio Brazil s 1-0 i osvojio tri vrijedna boda.

Brazil je nakon ovog poraza doživio četiri poraza u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, uključujući tri uzastopna poraza u gostima, a igra momčadi pobudila je sumnje u svijetu. Iako zauzimaju peto mjesto na ljestvici, njihov nedavni pad upalio je uzbunu za naredne utakmice. U sljedećim kvalifikacijama, Brazil mora vratiti svoju formu i nastojati zadržati svoje kvalifikacije u žestoko konkurentnoj južnoameričkoj regiji.