Olimpijski muški nogomet: Španjolska 2-1 Maroko napreduje u finale

Kad su se Maroko i Španjolska susreli u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, utakmica je bila suđeno da bude uzbudljiv dvoboj. I ova utakmica nije razočarala, Španjolska je slavila 2-1 i ušla u finale. Iako se Maroko nije uspio kvalificirati, od Svjetskog prvenstva 2022. dva puta je ušao u polufinale turnira, što pokazuje da su izvanredni.

Maroko je krenuo vrlo odlučno i nastavio je pritiskati španjolsku obranu. U 33. minuti utakmice Barrios je faulirao Richardsona u šesnaestercu. Nakon potvrde VAR-a, Maroko je dobio jedanaesterac, a Rahimi je stabilno zabio i otvorio gol za Maroko.

image

Međutim, kao prvak Europskog kupa 2024., kako bi crvena armija Španjolska mogla pokazati slabost! Nakon početka drugog poluvremena izvršili su kadrovske prilagodbe i taktičke promjene. Fermin Lopez u Španjolska dres je u 66. minuti uspješno pucao u šesnaesterac za izjednačenje.

Kasnije je zamjena Juanlu Sanchez golom u posljednjoj minuti utakmice promijenio prednost Maroka. Juanlu Sanchez, nositelj španjolskog dresovi za nogomet s brojem 16, primio je dodavanje Fermina Lopeza u kaznenom prostoru i mirno gurnuo loptu u dalji kut za pogodak, a Španjolska je stigla do 2-1. Iako je Maroko ponovno pokušavao izjednačiti rezultat, obrana Španjolske je prejaka, a napadač je pritiskao. Maroko je izgubio od Španjolske 1-2 i nije prošao dalje.

Zatim će se Španjolska natjecati s domaćinom Francuskom za muško nogometno prvenstvo na ovim Olimpijskim igrama. Tko god bude konačni pobjednik, donijet će nam uzbudljivu igru! Veselimo se prvenstvenoj utakmici u četvrtak!